Ikimokyklinio ugdymo skyrius 

Sporto projektas ,,JUNIOR OLYMPIC GAMES CUP 2020“

2020-01-15 d. „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai ir dvi puikios sportininkės iš kitų grupių, lydimi grupės mokytojos Ž. Jarašūnienės ir judesio korekcijos mokytojos R. Račkauskaitės, dalyvavo sporto projekte ,,JUNIOR OLYMPIC GAMES CUP 2020“, kuris vyko Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre.

Šio projekto tikslas: skatinti judėti, domėtis sportu, pažinti profesionalias sporto šakas. Gerinti sveikatą, lavinti kūrybingą, atsakingą jaunimą. Į sporto šventę susirinko 14 komandų iš įvairių Šiaulių miesto darželių ir mokyklų. Po gražių prisistatymų, kiekviena komanda gavo užduočių kortelę, kurią turėjo užpildyti, įveikdami rungtis. Ugdytiniai išmėgino įvairias sporto šakas. Kartu su treneriais šoko, žaidė futbolą, rankinį, tinklinį, regbį, žolės riedulį ir įveikė dar daug kitų užduočių. Po gražių ir smagių žaidynių visi vaikai buvo apdovanoti medaliais. Į darželį grįžome šiek tiek pavargę, bet be galo laimingi.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė


Adventinė popietė ,,Dek, žvakele“

Sulaukėme gruodžio ir įžengėme į gražiausią ir prasmingiausią laukimo metą - Adventą. Kad vaikai geriau pajustų, suprastų Advento prasmę, gruodžio 3 dienos popietę organizavome renginį ,,Dek, žvakele“. Visus susirinkusius į salę sutiko ir pasveikino Šeimininkė su savo draugu Rainiuku, kuri papasakojo vaikams apie šio laikotarpio tradicijas ir papročius, skaičiavo adventinio kalendoriaus dienas, aptarė vaikų gerus darbus ir elgesį, žaidė adventinius žaidimus, dainavo daineles. Vaikai degė mažas žvakutes ir sakė draugams įvairius linkėjimus. Kiekvienoje grupėje taip pat buvo uždegtos pirmosios adventinių vainikų žvakelės. Uždekime Gerumo, Meilės, Laukimo ir Vilties žvakeles ir savo sieloje... Ramaus Advento ir prasmingo Kalėdų laukimo.

                                                     Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


YPATINGOS TRENIRUOTĖ

Spalio 24 d. „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai kartu su grupės mokytojos Živile Jarašūniene ir padėjėja Violeta Turskiene keliavo į regbio ir žolės riedulio stadioną dalyvauti ypatingose treniruotėse su žolės riedulio komandos trenere ir sportininkėmis. Treniruočių tikslas – skatinti
vaikų fizinį aktyvumą, išbandyti regbio ir žolės riedulio sporto šakas, stiprinti fizinius gebėjimus ne tik fizinėje veikloje, bet ir kasdieniniame gyvenime. Vaikai, vadovaujami trenerės, kartu su sportininkėmis mankštinosi, žaidė žolės riedulį ir regbį, išmėgino rankos taiklumą ir įveikė dar daug kitų užduočių. 
Po gražių ir smagių žaidynių sušilę, pavargę, bet be galo laimingi grįžome į darželį. Esame dėkingi regbio ir žolės riedulio stadiono pavaduotojui Arvydui Kšivickui, kuris maloniai mus priėmė, aprodė gražias patalpas ir leido pasijusti tikrais sportininkais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja
Živilė Jarašūnienė

 

Ką man reiškia miškas? 

 

 

Rugsėjo 20 d. mažieji gamtininkai, būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi Kristinos Kvietkuvienės, Živilės Jarašūnienės, Vijoletos Turskienės vyko į Kurtuvėnų regioninį parko Vainagių medelyną. Keliautojus pasitiko Vainagių medelyno viršininkas Saulius Grybas. Mažieji gamtininkai, lydimi šeimininkų, vaikščiojo po medelyną, klausėsi pasakojimų, kaip iš mažų sėklyčių, auga medžių sodinukai. Atliko paruoštas užduotis - natūralioje gamtoje atpažino eglės, beržo, pušies, ąžuolo liepos sodmenis. Užlipo į Vainagių piliakalnį, keliavo miško pažintiniu taku. Nepamiršo mažieji gamtininkai surinkti išmėtytas šiukšles, švarino mišką, mokėsi tausoti ir saugoti natūralią gamtą. Įspūdžių daug, kaip ir kiekvieną kartą, išvykus į mišką. 

 

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

 

 

INTEGRUOTO UGDYMO MĖNUO

„JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį darželyje buvo organizuojamas integruoto ugdymo judrumo mėnuo, kurio pagrindinis tikslas – formuoti vaikų sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius. Šio mėnesio metu daug dėmesio skiriama judriai veiklai: žaidimams, pažintinėms išvykoms ir aktyviam laisvalaikiui. Kiekviena kelionė pėsčiomis ar dviračiu (net jeigu nueinama tik iki autobusų stotelės) prisideda prie bendro dienos fizinio aktyvumo. Tai labai svarbu kiekvieno mūsų gerai savijautai. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė įvairių veiklų metu vaikams stengėsi suteikti žinių apie saugų elgesį buityje, žaidžiant ar judant namie, vaikų grupėje, lauke, kelyje. Lauke ir grupėje buvo kuriama aplinka, skatinanti vaikus aktyviai judėti ir veikti, draugiškai bendrauti ir patirti teigiamų emocijų.

Video pamokėlių „Saugiai elgiuosi buityje, atsargiai žaidžiu ir judu“ metu ugdytiniai aiškinosi, kokie pavojai tyko namuose ir lauke, dalinosi savo patirtimi. Judėjimo dieną „Keliauju, ieškau ir atrandu“ vaikai suvokė neatsargaus elgesio pasekmes gatvėje, pažino ir atrado pagrindinius kelio ženklus, mokėsi aktyviai leisti laisvalaikį. Keliaudami vaikai įgijo naujos patirties.

Rugsėjo 17 d. į darželį vaikai rinkosi su išpuoštais paspirtukais ir dviratukais. Ši judriosios savaitės diena buvo skirta pažymėti artėjančiai Tarptautinei dienai be automobilio. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ž. Jarašūnienė ir judesio korekcijos mokytoja R. Račkauskaitė organizavo paspirtukų varžybas „Rieda ratai rateliukai, lekia mūsų kamuoliukai“. Skambant nuotaikingai muzikai, visi įstaigos ugdytiniai buvo kviečiami į lauko aikštelę pasimankštinti. Atlikę mankštą vaikai lenktyniavo greito, figūrinio važiavimo ir orientavimosi rungtyse. Vėliau grupėje buvo organizuota kūrybinių dirbtuvių popietė „Keturi ratai“. Vaikai kūrė, piešė ir aplikavo įsivaizduojamas savo ateities transporto priemones.

Geras rugsėjo mėnesio oras, spalvingos fizinį aktyvumą skatinančios priemonės, įdomios estafetės ir žaidimai skatino visus aktyviai judėti, bendrauti ir bendradarbiauti. Visas judriąsias veiklas, išvykas, edukacinius užsiėmimus lydėjo gera nuotaika ir džiaugsmas.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė

 

Socialinė akcija „Vazonėlyje vėl žydės gėlės“

        Džiaugiamės visais bendruomenės nariais, kurie noriai sudalyvavo socialinėje akcijoje „Vazonėlyje vėl žydės gėlės“. Jūsų atneštus plastikinius vazonėlius jaunųjų gamtininkų būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi priešmokyklinio ugdymo mokytojos K. Kvietkuvienės, rugsėjo 13 dieną padovanojo Šiaulių universiteto botanikos sodui. Kitais metais pasodintos gėlės vėl džiugins visus savo žiedais. Priešmokyklinukai ir mes, suaugusieji, esame atsakingi už gamtos išsaugojimą, tad privalome rūšiuoti ir grąžinti perdirbti pakuotes. Mažieji gamtininkai apžiūrėjo ir pasidžiaugė botanikos sode gausiai žydinčiais augalais bei puikia, šilta bei saulėta diena.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė


Mokslo ir žinių dienos šventė ,,Rugsėjis jau tiesia ranką”

Nauja mokslo metų pradžia – tai šventė mažiems ir dideliems, ji paliečia kiekvieną iš mūsų. Po ilgų vasaros atostogų į mūsų įstaigos kiemą sugrįžo vaikučių klegesys, juokas ir šypsenos. Visi bendruomenės nariai šį gražų rytmetį susirinko darželio kiemelyje. Vieni vaikai žengė pirmą kartą, gal kiek nedrąsiai, o kiti – pasiilgę draugų, savo mylimų auklėtojų, skubėjo kuo greičiau susitikti, pabendrauti, pažaisti. Skambėjo muzika, vaikus linksmino ir šokdino Nykštukas ir Kiškis. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė, o skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė paskelbė grupių ugdytinių sąrašus ir pristatė pedagogus.

Sveikiname visus su nauja mokslo metų pradžia. Vaikams linkime daug pažinimo džiaugsmo, tėveliams kantrybės ir bendradarbiavimo, o pedagogams naujų idėjų ir įkvėpimo prasmingiems darbams.

                             Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė