Šiaulių logopedinė mokykla

                               

 

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus renginiai

2018-2019 m.m.

Muzikinė pasaka ,,Stebuklingame darže“

Spalio 26 dieną ikimokyklinio skyriaus meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė vedė atvirą renginį – muzikinę pasaką ,,Stebuklingame darže“. Jos tikslas – kūrybingai apibendrinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves. Priešmokyklinės ,,Žirniukų“ grupės vaikai vaidino savo draugams nuotaikingą pasaką apie daržoves ir vaisius. Šie niekaip negalėjo nuspręsti, kas darže svarbiausias, gyrėsi ir vardijo gerąsias savo savybes. Stebuklingo daržo gyventojai dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus, šoko ir žaidė pirštukų žaidimus, ritmavo. Galiausiai po visų ginčų buvo nuspręsta, kad visos daržovės ir vaisiai yra labai svarbūs, skanūs ir naudingi, todėl visi draugiškai apsikabino ir susitaikė. Renginio pabaigoje visi buvo pavaišinti daržovių ir vaisių sultimis.

                                                   Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


,,Mūsų nauja lauko žaidimų aikštelė“

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai džiaugiasi nauja žaidimų aikštele kieme. Išsipildė ilgai laukta mūsų svajonė! Dabar būdami kieme galime ne tik bėgioti, važinėtis dviratukais, bet ir mokomės laipioti, čiuožti, perlipti kliūtis, o tuo pačiu stengiamės būti draugiški, saugūs ir atsargūs.

Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė

Šventinis rytmetys ,,Kaip ežiukas rudenėlio ieškojo“ 

Spalio 19 dieną ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko šventė ,,Kaip ežiukas rudenėlio ieškojo“. Rytmetį organizavo priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lilijana Rumšienė ir meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė. Į salę sugūžėjo įvairiaspalviais apdarais ir vaisių bei daržovių karūnomis pasipuošę vaikai. Juos pasitiko ,,Baravykas“, ,,Miško fėja“ ir žiemos miegui besiruošiantis ežiukas, kuris norėjo išsiaiškinti, kas gi yra tas rudenėlis. Vaikai dar kartą aptarė rudens požymius ir derliaus gausybę, prisiminė apie vaisių ir daržovių naudą organizmui. Kiekvienos grupės ugdytiniai paruošė savo pasirodymą: deklamavo, dainavo, šoko ratelius, minė mįsles. Vaikai labai džiaugėsi spalvinga švente, linksmino ežiuką, o pabaigoje sulaukė rudeniškų vaišių.

                                                   Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


  

„Ką kalba knygos apie vaisius ir daržoves?“ 

Spalio 17 d. „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai, lydimi grupės mokytojos Ž. Jarašūnienės, logopedės N. Udrienės ir mokytojos padėjėjos V. Turskienės išsiruošė į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą. Važiuodami miesto autobusu vaikai smalsiai stebėjo už lango prabėgančius vaizdus, diskutavo kas, kaip ir kur yra važiavęs. Kilo noras išmėginti ir kitas transporto priemones.

Bibliotekoje mus pasitiko šauniosios bibliotekininkės ir pakvietė į gražiai, rudeniškai papuoštą salę. Ten smalsiems priešmokyklinukams sekė pasaką apie rudens gėrybes, pasakojo apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai, aiškinosi, ką labiausiai mėgsta vaikai. Vėliau visi kartu marginome rudeninius lapus ir papuošėme jais biblioteką. Po užsiėmimo bibliotekininkės aprodė knygeles, leido patiems išsirinkti ir parsivežti jų į darželį.

Bibliotekininkės mus maloniai nustebino: ne tik įteikė kiekvienam vaikui po rudenišką saldžią dovanėlę, bet ir padovanojo knygų grupės bibliotekėlei. Grįžę į grupę apžiūrinėjome parsivežtas knygeles ir džiaugėmės dovanomis.

Smagu, jog yra tokių nuostabių žmonių. Nekantriai laukiame naujų susitikimų.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė


Projektas „Žaidimai moko“

2018-2019 m.m. vyresnioji logopedė Neringa Udrienė kartu su priešmokyklinio ugdymo „Žirniukų“ grupės ugdytiniais tęsia ilgalaikį prevencinį projektą  „Žaidimai moko“.  Prie projekto prisijungia logopedė Silvija Masandukienė su ikimokyklinio ugdymo „Žuvyčių“ grupės ugdytiniais. Projektą organizuoja Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba. Projekto iniciatorė ir koordinatorė – specialioji pedagogė metodininkė Gilija Gajauskienė. Projekte „Žaidimai moko“ dalyvauja 235 ugdymo įstaigos, daugiau nei 550 specialistų. Projekto metu vaikai mokysis suprasti laiką ir erdvę. Vaikai stengsis kruopščiai ir atidžiai lankstyti, kopijuoti, kirpti, dėlioti įvairias figūras, raides, paros dalių simbolius. Pagrindinė veiklos forma – žaidimai, kurie bus integruojami į grupės ugdomąją veiklą ir logopedines pratybas.

Logopedė Silvija Masandukienė

Renginys „Mokausi būti saugus gatvėje“

Rugsėjo 27 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus salėje vyko renginys „Mokausi būti saugus gatvėje“. Jo metu vaikai kartojo kelio ženklų reikšmes, praktinėje veikloje mokėsi saugiai pereiti gatvę, išsiaiškino, kodėl tamsiuoju paros metu būtina nešioti atšvaitus, aptarė gatvėje tykančius pavojus ir visi kartu ieškojo būdų, kaip jų išvengti. Tai projekto „Noriu augti saugus“, integruoto mėnesio „Rugsėjis - saugaus eismo mėnuo“, baigiamasis renginys.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ginta Lužeckienė

Kūrybinės dirbtuvės „Gatve rieda automobiliai saugiai“

      Rugsėjo 24 d. popietę ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žirniukų“ ir „Boružiukų“ grupių priešmokyklinukai, kartu su savo priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuviene, vėl kalbėjosi apie saugumą gatvėje, prisiminė saugaus eismo taisykles. Šį kartą organizuota veikla - saugaus eismo kūrybinės dirbtuvės „Gatve rieda automobiliai saugiai“. Sukonstruota popierinė gatvė, išlankstyti automobiliai, kelio ženklai. Išklausyti Kakės Makės video pamokymai, kaip elgtis gatvėje. Prisimintos transporto priemonės, kurios gali važiuoti gatvėmis, pakartotos ir įtvirtintos saugaus elgesio kelyje taisyklės.

                 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

Paspirtukų varžybos „Mano ratai buvo du“

2018-09-21 d. į darželį vaikai rinkosi su papuoštomis „ratuotomis“ transporto priemonėmis – paspirtukais. Ši judriosios savaitės diena buvo skirta pažymėti Tarptautinei dienai be automobilio. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ž. Jarašūnienė ir judesio korekcijos mokytoja R. Račkauskaitė organizavo paspirtukų varžybas „Mano ratai buvo du“.

Anksti ryte, skambant nuotaikingai muzikai, visi įstaigos ugdytiniai ir tėveliai buvo kviečiami į lauko aikštelę pasimankštinti. Ši visuotinė mankšta darželyje organizuota įgyvendinant respublikinį projektą „Sveikatiada“. Po atliktos mankštos vaikai išbandė savo transporto priemones darželio teritorijoje, lenktyniavo greito, figūrinio važiavimo, orientavimosi rungtyse. Paspirtukų ir kitų riedančių priemonių buvo pakviesti išmėginti ir tėveliai. Visų judrių veiklų metu nepritrūko geros nuotaikos ir džiugių emocijų. Tokios judriosios veiklos lauke ne tik džiugiai nuteikia visai dienai, bet ir skatina vaikus judėti, grūdina organizmą ir ugdo draugiškumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė

  

Ką slepia miškas? 

       Ruduo... Rugsėjo 21 d. Graži, saulėta, labai šilta rudens diena. Mažieji gamtininkai, būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi pedagogių Kristinos Kvietkuvienės, Živilės Jarašūnienės, vaikučių tėvelių, vyko į Kurtuvėnų regioninio parko Vainagių girininkiją. Keliautojus pasitiko miškininkė Birutė Grybienė. Visi kartu ėjome 4 kilometrus Vainagių miško pažintiniu taku aplink Vainagių ežerą. Suskaičiuoti skruzdėlynai, apžiūrėti bebrų, širšių „namai“, genio, miško sanitaro, darbo vaisiai, greitai šokuojanti varlytė, voro nuaustas voratinklis su įkliuvusiomis musytėmis, skautų pastatytos palapinės stirnoms, paragautos putino uogos, bruknės, o kur dar surasti bei įvertinti grybai... Aptarta, kodėl negalima šiukšlinti miške bei kodėl privalome saugoti miško gėrybes. Įspūdžių daug, kaip ir kiekvieną kartą, išvykus į mišką.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

  

Pasakos popietė „Saugokime vieni kitus kelyje“

Rugsėjo 12 d. ikimokyklinio ugdymo skyriuje priešmokyklinio ugdymo mokytojos Kristina Kvietkuvienė ir Ginta Lužeckienė pradėjo organizuoti integruotą mėnesį „Rugsėjis – saugaus eismo mėnuo“. „Žirniukų“ gr. priešmokyklinukai svečiavosi „Žuvyčių“ grupėje, o „Nykštukų“ gr. vaikai kartu su „Boružiukų“ gr. priešmokyklinukais klausėsi pedagogių sekamos pasakos „Saugokime vieni kitus kelyje“. Vartė knygutes apie saugų eismą, aptarė paveikslėlius, atsakė į pateiktus klausimus. Mokytojos su vaikais kalbėjosi apie saugumą gatvėje, priminė saugaus eismo taisykles. Taip pat vaikai susipažino su pagrindiniais kelio ženklais, aptarė gatvėje tykančius pavojus ir visi kartu ieškojo būdų, kaip jų išvengti.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė


Kaip pereiti geležinkelio pervažą?

Rugsėjo 19 d. popietę ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinukai, kartu su savo priešmokyklinio ugdymo mokytojomis Kristina Kvietkuviene ir Ginta Lužeckiene, vėl kalbėjosi apie saugumą gatvėje, prisiminė saugaus eismo taisykles. Šį kartą jie ėjo prie geležinkelio, mokėsi saugiai kirsti geležinkelio bėgius, susipažino geležinkelio pervažą žyminčiais ženklais. Vaikai aptarė, kaip elgiasi automobilių vairuotojai priartėję prie bėgių, bei kokie turi būti atidūs pėstieji kirsdami geležinkelio pervažą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

 

Šventinis renginys ,,Sveikas, rugsėji“

Saulėtą rugsėjo 3 d. rytą ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė linksmai pasitiko Mokslo ir žinių dieną. Geltonu rudens taku į kiemelį rinkosi pasipuošę vaikai, jų tėveliai ir pedagogai. Visus pasveikino ir padrąsino mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė, mažuosius kalbino ir linksmino pasakų veikėjai – Drambliukas ir Raudonkepuraitė. Skambant muzikai vaikai buvo pakviesti smagiai pasimankštinti ir pašokti, pasidžiaugti muilo burbulais. Skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė supažindino visus su įstaigos pedagogėmis, paskelbė vaikų sąrašus ir pakvietė keliauti į savo grupes, kur vaikų laukė nauji draugai ir auklėtojos.

Tikime, kad mūsų įstaiga ir toliau bus laimingų vaikų šalis, kurioje gyvena juokas, gėris, pasitikėjimas, meilė bei didelės ir gražios visų svajonės. Kelionė į pažinimo šalį prasidėjo…

 

                                                   Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė